Drodzy Katecheci !

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej organizuje dla młodzieży bezpłatne warsztaty dziennikarskie pt. „Młodzieżowa Akademia Dziennikarstwa”, które odbędą się w dwóch terminach: 8 października oraz 5 listopada 2016 r. w godz. 11:00-16:00 w Sali Sesyjnej Rady Miasta w zielonogórskim ratuszu (Zielona Góra, ul. Stary Rynek 1).

Warto, aby dzięki Akademii młodzież podnosiła swoje umiejętności i dzięki aktywności w mediach społecznościowych, była prawdziwym świadkiem Chrystusa wśród rówieśników.

Organizatorami warsztatów są: Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski oraz KSM. W warsztatach weźmie udział m.in. ks. dr Paweł Rytel-Andrianik – Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski oraz ks. Zbigniew Kucharski – Asystent Generalny KSM.

W związku z powyższym prosimy o ogłoszenie komunikatu znajdującego się na drugiej stronie na lekcjach katechezy oraz o zachęcenie młodzieży do udziału w Akademii.

Za otwartość na inicjatywy apostolskie KSM serdecznie dziękuję.

Z Chrystusowym pozdrowieniem

Marta Brodzik

Prezes Zarządu KSM

Młodzieżowa Akademia Dziennikarstwa w Zielonej Górze

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej serdecznie zaprasza młodych ludzi do udziału w warsztatach dziennikarskich pt. „Młodzieżowa Akademia Dziennikarstwa”, które odbędą się w dwóch terminach: 8 października oraz 5 listopada 2016 r. w godz. 11:00-16:00 w Sali Sesyjnej Rady Miasta w zielonogórskim ratuszu (ul. Stary Rynek 1).

Celem warsztatu jest zachęcenie młodzieży do aktywności medialnej i pomoc w zakresie podstawowego warsztatu dziennikarstwa. Proponowane zajęcia rozwijają umiejętności pozwalające lepiej funkcjonować w m.in. mediach społecznościowych takich jak Facebook, czy Twitter. Uczestnicy spotkania będą również uczyć się pisania artykułów na portale internetowe i zgłębiać techniki selekcji interesujących zdjęć.

Organizatorami warsztatów są: Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski, Prezydium Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. W warsztatach weźmie udział m.in. ks. dr Paweł Rytel-Andrianik – Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski oraz ks. Zbigniew Kucharski – Asystent Generalny KSM. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Warto aby uczestnicy zabrali ze sobą aparat fotograficzny lub telefon z możliwością robienia zdjęć.

Bliższe informacje i zgłoszenia:

Biuro KSM czynne od pn. do pt. w godz. 8:00-16:00, ul. Aliny 7, 65-329 Zielona Góra

tel. 68 453 92 73, 68 453 92 74, e-mail: ksmzg@zg.ksm.org.pl

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Zielona Góra.