Tydzień Wychowania

Tydzień Wychowania, który w tym roku po raz szósty wpisany został w duszpasterski kalendarz Kościoła w Polsce, znalazł swoje miejsce w świadomości i praktyce coraz szerszych kręgów osób, zwłaszcza tych, na których z różnych względów spoczywa odpowiedzialność za dzieło nauczania
i wychowania.

Jak co roku, chcemy zaproponować materiały, mające pomóc w owocnym wykorzystaniu tej inicjatywy Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski  i Rady Szkół Katolickich w naszej Ojczyźnie. Zachęcamy do owocnego przeżycia czasu, który może stanowić kolejną szansę ożywienia społecznego zainteresowania problematyką wychowawczą i zdynamizowania wychowania realizowanego w praktyce polskich rodzin, szkół, przedszkoli i innych placówek wychowawczych. Dostępne są także do pobrania materiały promocyjne Tygodnia Wychowania, które można pobrać ze strony: http://tydzienwychowania.pl.

V TYDZIEŃ WYCHOWANIA

W dniach 13-19.09.2015 r. pod hasłem „Wychowywać do pełni człowieczeństwa” przeżywać będziemy V Tydzień Wychowania. Jak co roku, do parafii zostały przekazane materiały, które mają pomóc w owocnym wykorzystaniu tej inicjatywy Komisji Wychowania Katolickiego KEP i Rady Szkół Katolickich.  Obecny Tydzień Wychowania przypada w roku dwusetnym urodzin wielkiego wychowawcy i twórcy oryginalnego systemu wychowawczego – św. Jana Bosko (1815-1888), stąd w proponowanych tekstach – rozważaniach liturgicznych, konferencji dla duszpasterzy i wychowawców oraz w konspektach katechez – korzystać będziemy z inspiracji tego kapłana i pedagoga. Zachęcamy do owocnego przeżycia czasu, który może stanowić kolejną szansę ożywienia społecznego zainteresowania problematyką wychowawczą i zdynamizowania wychowania realizowanego w praktyce polskich rodzin, szkół, przedszkoli i innych placówek wychowawczych.

Materiały są także do pobrania ze strony: www.tydzienwychowania.pl

V TYDZIEŃ WYCHOWANIA

Materiały są także do pobrania ze strony: www.tydzienwychowania.pl

IV Tydzień Wychowania

Najbliższy Tydzień Wychowania będzie miał miejsce w dniach 14-20 września 2014 r. Już teraz zachęcamy do zapoznania się z materiałami dla rodziców, nauczycieli i katechetów, zamieszczonymi w zakładce „Materiały na IV Tydzień Wychowania”.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony! kliknij

TRZECI „TYDZIEŃ WYCHOWANIA” W POLSCE

„Wychowujmy do wartości. Aby życie budowali na Skale”

Tydzień Wychowania to inicjatywa Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski
i Rady Szkół Katolickich. Ma podkreślić rolę wychowania, którego celem jest integralny rozwój człowieka. Tydzień Wychowania nawiązuje do obchodzonych lokalnie kwartalnych dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Tydzień Wychowania jest obchodzony zawsze w tygodniu, w którym wypada święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży (przypada ono 18 września). Najbliższy Tydzień Wychowania odbędzie się w dniach 15 – 21 września 2013 r. pod hasłem: „Wychowujmy do wartości. Aby życie budowali na Skale”.

Zachęcamy do skorzystania z materiałów, które znajdują się na stronie: www.tydzienwychowania.pl. Materiały zostały również przekazane do wszystkich parafii. Katecheci powinni przeprowadzić przygotowane katechezy w klasach, w których uczą.