Tydzień Wychowania

TYDZIEŃ WYCHOWANIA

IX Tydzień Wychowania

IX TYDZIEŃ WYCHOWANIA

Drodzy Rodzice, Duszpasterze, Nauczyciele i Wychowawcy, mottem tegorocznego, IX Tygodnia Wychowania są słowa skierowane do Jezusa przez Jego przyszłych uczniów: „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?” (J 1, 38). Prawdopodobnie nie spodziewali się tego, że konsekwencją postawienia takiego pytania będzie radykalna zmiana ich życia.

Pobierz materiały

VI Tydzień Wychowania

VI TYDZIEŃ WYCHOWANIA

Tydzień Wychowania, który w tym roku po raz szósty wpisany został w duszpasterski kalendarz Kościoła w Polsce, znalazł swoje miejsce w świadomości i praktyce coraz szerszych kręgów osób, zwłaszcza tych, na których z różnych względów spoczywa odpowiedzialność za dzieło nauczania i wychowania.

Jak co roku, chcemy zaproponować materiały, mające pomóc w owocnym wykorzystaniu tej inicjatywy Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski  i Rady Szkół Katolickich w naszej Ojczyźnie. Zachęcamy do owocnego przeżycia czasu, który może stanowić kolejną szansę ożywienia społecznego zainteresowania problematyką wychowawczą i zdynamizowania wychowania realizowanego w praktyce polskich rodzin, szkół, przedszkoli i innych placówek wychowawczych. Dostępne są także do pobrania materiały promocyjne Tygodnia Wychowania, które można pobrać ze strony: http://tydzienwychowania.pl.

V Tydzień Wychowania

V TYDZIEŃ WYCHOWANIA

W dniach 13-19.09.2015 r. pod hasłem „Wychowywać do pełni człowieczeństwa” przeżywać będziemy V Tydzień Wychowania. Jak co roku, do parafii zostały przekazane materiały, które mają pomóc w owocnym wykorzystaniu tej inicjatywy Komisji Wychowania Katolickiego KEP i Rady Szkół Katolickich.  Obecny Tydzień Wychowania przypada w roku dwusetnym urodzin wielkiego wychowawcy i twórcy oryginalnego systemu wychowawczego – św. Jana Bosko (1815-1888), stąd w proponowanych tekstach – rozważaniach liturgicznych, konferencji dla duszpasterzy i wychowawców oraz w konspektach katechez – korzystać będziemy z inspiracji tego kapłana i pedagoga. Zachęcamy do owocnego przeżycia czasu, który może stanowić kolejną szansę ożywienia społecznego zainteresowania problematyką wychowawczą i zdynamizowania wychowania realizowanego w praktyce polskich rodzin, szkół, przedszkoli i innych placówek wychowawczych.

Materiały są także do pobrania ze strony: www.tydzienwychowania.pl

IV Tydzień Wychowania

Najbliższy Tydzień Wychowania będzie miał miejsce w dniach 14-20 września 2014 r. Już teraz zachęcamy do zapoznania się z materiałami dla rodziców, nauczycieli i katechetów, zamieszczonymi w zakładce “Materiały na IV Tydzień Wychowania”.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony! kliknij

III Tydzień Wychowania

TRZECI „TYDZIEŃ WYCHOWANIA” W POLSCE

„Wychowujmy do wartości. Aby życie budowali na Skale”

Tydzień Wychowania to inicjatywa Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski
i Rady Szkół Katolickich. Ma podkreślić rolę wychowania, którego celem jest integralny rozwój człowieka. Tydzień Wychowania nawiązuje do obchodzonych lokalnie kwartalnych dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Tydzień Wychowania jest obchodzony zawsze w tygodniu, w którym wypada święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży (przypada ono 18 września). Najbliższy Tydzień Wychowania odbędzie się w dniach 15 – 21 września 2013 r. pod hasłem: „Wychowujmy do wartości. Aby życie budowali na Skale”.

Zachęcamy do skorzystania z materiałów, które znajdują się na stronie: www.tydzienwychowania.pl. Materiały zostały również przekazane do wszystkich parafii. Katecheci powinni przeprowadzić przygotowane katechezy w klasach, w których uczą.