Formacja duchowa

Temat: Formacja chrześcijańska w świetle Eucharystii

****
Prowadzenie: ks. Tomasz Gierasimczyk

Z uwagi na pandemię w tym roku szkolnym odbędą się dni skupienia dla katechetów:

1. Rokitno – 25.09.2021 r. – Sobota (pielgrzymka nauczycieli)
  2. Głogów –
  3. Zielona Góra –

Ramowy program Dnia skupienia:

12.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

12.30 – Konferencja ascetyczna – ks. Tomasz Gierasimczyk

13.00 – Msza św. z nauką

14.00 – Poczęstunek i rozdanie zaświadczeń

Uwaga: Na Dzień Skupienia nie ma zapisów.

Ofiara – 10 zł.

Zasady dotyczące udziału katechetów w rekolekcjach:

Ogólne zasady dotyczące rekolekcji:

1. Istotnym elementem permanentnej formacji duchowej katechetów jest coroczny obowiązkowy udział w rekolekcjach.

2. Katecheci powinni uczestniczyć w rekolekcjach organizowanych przez Wydział Nauki Katolickiej zgodnie z ustalonym programem formacji duchowej. Nie zastosowanie się do powyższego zobowiązania może być podstawą do wycofania misji kanonicznej.

3. Obowiązek odprawienia rekolekcji spełniają tylko ci katecheci, którzy uczestniczą we wszystkich zajęciach. Rekolekcje mają charakter zamknięty i dlatego do całości należą również noclegi i posiłki w domu rekolekcyjnym – bez względu na miejsce zamieszkania uczestników.

4. Katecheci, którzy należą do różnych ruchów, stowarzyszeń i organizacji katolickich i w nich odbywają rekolekcje, powinny, co drugi rok uczestniczyć w rekolekcjach organizowanych przez WNK. Pielgrzymki do miejsc świętych nie zwalniają katechetów z udziału w rekolekcjach.

5. Zapisy odbywają się tylko drogą elektroniczną, wypełniając poniższy formularz, najpóźniej na dwa tygodnie przed rozpoczęciem. Proszę wydrukować potwierdzenie zapisania się na rekolekcje. W razie konieczności zmiany terminu z powodu wypadku losowego należy pilnie uzgodnić to w WNK.

Zgłoszenie na rekolekcje dla katechetów

Imię i nazwisko: (wymagane)

Telefon: (wymagane)

Adres email: (wymagane)

Turnus: (wymagane)
    RokitnoParadyżGłogówMiędzywodzie
    ___________________________________________

Dane do faktury (dla chętnych)

Tytuł: Kurs doskonalenia zawodowego

Ilość godzin: 21

Nabywca: (np. gmina - NIP, nazwa i adres)

Odbiorca: (szkoła - nazwa i adres)

___________________________________________

Uwagi:

Potwierdzenie zgłoszenia, które przyjdzie na podany adres e-mail proszę wydrukować i okazać w recepcji.

W razie problemów z wysłaniem powyższego zgłoszenia proszę o przesłanie następującego formularza – na adres: jaskulamalgorzata@gmail.com