Elektroniczna Ankieta Katechetyczna Katechety i Proboszcza

ELEKTRONICZNA ANKIETA KATECHETYCZNA KATECHETY I PROBOSZCZA

Elektroniczna Ankieta Proboszcza i Katechety

Elektroniczna Ankieta

Ankieta katechetyczna katechety powinna być aktualizowana do końca września każdego nowego roku szkolnego oraz natychmiast w przypadku zmiany danych. Najpóźniej do 15.10. ankietę należy dostarczyć do proboszcza miejsca pracy w szkole (w wersji elektronicznej lub papierowej; sposób dostarczania ankiet wspólnie ustalają katecheci z proboszczem).

Ankieta katechetyczna proboszcza powinna być wypełniona do końca października, w przypadku zmiany danych oraz przed wizytacją kanoniczną.

Wszystkie dane podane w ankiecie są dostępne tylko dla pracowników Wydziału Nauki Katolickiej w Zielonej Górze.

Proszę wszystkich katechetów i  proboszczów o sumienne wypełnienie ankiety. W razie pytań lub sugestii dotyczących funkcjonowania ankiety proszę o kontakt na adres: wnk@diecezjazg.pl lub Messenger: m.me/wojlech

Ks. dr Wojciech Lechów

Pismo WNK

Instrukcja dla katechety

INSTRUKCJA WYPEŁNIANIA ANKIETY KATECHETYCZNEJ KATECHETY

Krok 1 - Rejestracja

W celu rejestracji nowego użytkownika wchodzimy na stronę www.wnk.diecezjazg.pl, klikamy na zakładkę BAZY/Elektroniczna ankieta katechetyczna katechety i proboszcza i klikamy na zakładkę Rejestracja nowego użytkownika. Wypełniamy pola: Imię, Nazwisko, Nazwa użytkownika, E-mail oraz zaznaczamy odpowiednie pole Wybierz uprawnienia. Klikamy na dole Wyślij zgłoszenie. Administrator ankiety na skrzynkę pocztową podaną podczas rejestracji wyśle hasło do zalogowania się do ankiety.

Krok 2- Wypełnienie ankiety

• W celu wypełnienia ankiety należy zalogować się klikając na zakładkę Logowanie.
  • Na stronie logowania należy podać Nazwę użytkownika (login lub emial podane przy rejestracji) oraz Hasło.
  • Po zalogowaniu klikamy na zakładkę System Informatyczny, a następnie klikamy na link Wydział Nauki Katolickiej.
  • Ankieta składa się z dwóch części: Dane ogólne i Dane o placówkach. Należy wypełnić wymagane pola a następnie na dole kliknąć Wyślij ankietę.
  • Przy zmianie danych ankietę można aktualizować klikając na pole Aktualizuj ankietę - dane ogólne lub Aktualizuj ankietę - dane o placówkach. W celu pobrania danych z ostatniej ankiety należy kliknąć Wczytaj dane z ostatniej ankiety.
  • Wypełnioną ankietę można zapisać oraz wydrukować klikając na pole Wydrukuj i zapisz ankietę.
  • W części Dane o placówkach każdą placówkę oświatową należy wypełnić w osobnym formularzu. Należy pamiętać, że do jej wypełnienia konieczne jest podanie numer Lp. ankiety ogólnej (tylko sam numer bez wpisywania słowa "Lp" lub innych danych), której dotyczy placówka. Po wysłaniu ankiety u góry strony ukaże się pole Dodaj kolejną placówkę
  • Potwierdzeniem poprawnego wypełnienia ankiety są dane widoczne po ponownym wejściu do ankiety. Potwierdzenie nie przychodzi na maila.
  • W zakładce Aktualizuj zdjęcie można zobaczyć wstawione do ankiety swoje zdjęcie oraz je zaktualizować.
  • Katecheci będący na urlopie lub zwolnienieniu wpełniają tylko ankietę ogólną.
  • Uwaga - 10-krotne błędne logowanie zablokuje dostęp do ankiet. W celu odblokowania dostępu należy przesłać IP swojego komputera na adres: wnk@diecezjazg.pl

Krok 3 - Odzyskanie lub zmiana hasła

W razie utraty lub zmiany hasła wchodzimy na zakładkę odzyskiwania hasła samodzielnie je zmieniamy.

Instrukcja dla proboszcza

INSTRUKCJA WYPEŁNIANIA ANKIETY KATECHETYCZNEJ PROBOSZCZA

Krok 1 - Rejestracja

W celu rejestracji nowego użytkownika wchodzimy na stronę www.wnk.diecezjazg.pl, klikamy u góry na zakładkę BAZY/Elektroniczna ankieta katechetyczna katechety i proboszcza i klikamy na zakładkę Rejestracja nowego użytkownika. Wypełniamy pola: Imię, Nazwisko, Nazwa użytkownika (podajemy miejscowość i wezwanie parafii (z małych liter, bez polskich znaków i bez spacji np. swiebodzinmilosierdzieboze); zaryswjozef; gorzowwniebowziecienmp), E-mail (parafialny, nie prywatny) oraz zaznaczamy odpowiednie pole Wybierz uprawnienia i klikamy na dole Wyślij zgłoszenie. Administrator ankiety na skrzynkę pocztową podaną podczas rejestracji wyśle hasło do zalogowania się do ankiety.

Krok 2- Wypełnienie ankiety

• Uwaga - 5-krotne błędne logowanie zablokuje dostęp do strony kancelarii kurii. W celu odblokowania dostępu należy przesłać IP swojego komputera na adres: wnk@diecezjazg.pl

Krok 3 - Odzyskanie lub zmiana hasła

W razie utraty lub zmiany hasła wchodzimy na zakładkę odzyskiwania hasła i samodzielnie je zmieniamy.

Uwaga:

• Przy zmianie proboszcza w parafii należy skontaktować się z WNK w celu uzyskania nowych danych do logowania.
Logowanie do Ankiety

UWAGA - 5-krotne błędne logowanie zablokuje dostęp do strony kancelarii kurii. Aby odblokować dostęp do konta kliknij.

Rejestracja nowego użytkownika

Pole wyboru *
Captcha
Sending

Odzyskiwanie hasła

Zdobądź nowe hasło - wejdź przez obrazek lub - kliknij w link.

Odblokowanie konta

FORMULARZ ODBLOKOWANIA DOSTĘPU DO KONTA

Odblokowanie konta
W polu proszę wpisać swoje IP np. 107.244.20.34
Pole wyboru *
reCAPTCHA
Sending

Aby rozpoznać IP swojego komputera kliknij.

Program do zmniejszania zdjęć

Zdjęcie do ankiety musi mieć rozmiary max. 300 px na 300 px.

Program do zmniejszania zdjęć on-line:

W polu Zmniejsz zdjęcie/własne wymiary wpisujemy 250 px (szerokość) i 300 px wysokość.