Drodzy Katecheci!

Od pierwszej niedzieli Adwentu, pod nazwą “Serce 2.0”, rozpoczyna się kolejny etap duchowego przygotowania do Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie. Wśród materiałów, które już wkrótce będą dostępne na stronie www.kdm.org.pl, znajdzie się bardzo bogata paleta materiałów katechetycznych i duszpasterskich. Wśród nich będą m.in. scenariusze spotkań, konferencja pogłębiająca, nabożeństwo adoracyjne z celebracją sakramentu pojednania, komentarze do Mszy św., a także konspekty spotkań w grupie oraz medytacje indywidualne. Autorzy programu polecają również “zajęcie się” specjalną KAS-ą, czyli “Kulturalną Akademią Serca”. Uzupełnieniem materiałów tekstowych będą różne multimedia zamieszczane na stronie, w tym m.in. wywiady z ciekawymi ludźmi oraz video komentarze do niedzielnych Ewangelii, przygotowywane przez młodzież. Celem programu “Serce 2.0” jest pogłębiona refleksja nad dwoma sakramentami: Pokutą i Eucharystią. Pierwszy miesiąc (grudzień 2014) ma charakter wprowadzający; następne cztery (od stycznia do kwietnia 2015) dotyczą Pokuty, a kolejne siedem (od maja do listopada 2015) Eucharystii.

Zachęcam do wykorzystania dostępnych materiałów i pomocy na katechezie w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Tematyka spotkań miesięcznych:

• Grudzień 2014: Duchowe potrzeby – duchowe aplikacje
  • Styczeń 2015: Rachunek sumienia – więcej niż saldo
  • Luty 2015: Żal i poprawa – duchowy trening
  • Marzec 2015: Spowiedź – antywirus dla duszy
  • Kwiecień 2015: Zadośćuczynienie – pobierz i udostępnij
  • Maj 2015: Eucharystia – czas na miłość
  • Czerwiec 2015: Wspólnota – dołącz do sieci!
  • Lipiec 2015: Słowo – zamiast wyszukiwarki
  • Sierpień 2015: Credo – jestem na tak!
  • Wrzesień 2015: fiarowanie – oddam życie w dobre ręce!
  • Październik 2015: Uczta – podano do stołu!
  • Listopad 2015: Rozesłanie – zróbcie raban!

Strona z materiałami – kliknij
Oficjalna modlitwa SDM – pobierz