Serdecznie zapraszamy wszystkich katechetów (świeckich, zakonnych i duchownych)  do wspólnego pielgrzymowania do Gniezna w sobotę 24 września 2016 r., gdzie wszystko się zaczęło, by we wspólnocie głosicieli słowa w polskich placówkach oświatowych dziękować za dar Chrztu Polski.

Bazylika Prymasowska:

Godz. 10.50 – 11.15 prezentacja ważnych miejsc w katedrze (przewodnik katedralny)

Godz. 11.15 – 11.40   konferencja: U źródeł katechezy, czyli w miejscu, gdzie zaczęła się przed tysiącem z górą lat katecheza na polskiej ziemi (ks. prof. Dr hab. Mieczysław Polak)

Godz. 11.40 – 11.55 przygotowanie do Mszy Świętej, animacja muzyczna (ks. Andrzej Januchowski)

Godz. 12.00 Msza Święta (pod przewodnictwem Arcybiskupa Wojciecha Polaka Metropolity Gnieźnieńskiego Prymasa Polski)

Plac św. Wojciecha

Ok. godz. 13.15 po Mszy Świętej: obiad polowy (zupa z pieczywem/kawa/herbata/ciastko). Kiermasz pomocy katechetycznych. Koncert Obornickiej Orkiestry Dętej pod dyrekcją Krzysztofa Warguły.

Informacje dla pielgrzymów

Autokar najlepiej zaparkować przy ul. Łaskiego (stąd pieszo ok. 5 minut do Katedry) lub na parkingu naprzeciw Kolegium Europejskiego w Gnieźnie, przy ul. Kostrzewskiego (stąd pieszo ok. 10 minut do Katedry). Zgłosiło się około 1.600 katechetów. W Katedrze trzeba więc się liczyć z postawą stojącą, ponieważ jest tu ok. 300 miejsc siedzących. Uczestnicy mogą, jeśli mają taką możliwość, zaopatrzyć się na wyjazd w jakieś małe składane krzesełka. Po Mszy Świętej przechodzimy na Plac św. Wojciecha przy ul. Łaskiego, gdzie będzie rozdawany za okazaniem kartek posiłek polowy (zupa z pieczywem, kawa, herbata, ciasto), odbędzie się kiermasz pomocy katechetycznych, czasopism katolickich itp.

Podczas Narodowej Pielgrzymki Katechetów do na Placu św. Wojciecha przy Katedrze będą do odbioru (na hasło Pakiet Pielgrzyma) 2 pakiety upominkowe dla wszystkich pielgrzymów: jeden przy stoisku Wydawnictwa “JEDNOŚĆ” (tu odbieramy dyplom uczestnictwa), a drugi przy stoisku “GOŚCIA NIEDZIELNEGO”. Już dziś zapraszam w imieniu tych wydawnictw do odbioru tych upominków.

Poniżej zamieszczam link z mapką oraz  program pielgrzymki. Do zobaczenia w Gnieźnie.

http://gniezno.eu/strona32wqf435ge/content/view/2540

UWAGA:

Katecheci z Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, którzy wezmą udział w spotkaniu w Gnieźnie zaliczoną będą mieli obowiązkową formację duchową (rekolekcje na rok szkolny 2016/17). W tym celu należy zgłosić swój udział na adres wnk@kuria.zg.pl (imię, nazwisko, adres zamieszkania, ilość osób) do 18.09.2016 r. 

***

Wyjazd z Gorzowa Wlkp.

W związku z zaplanowaną na 24.09.2016 Narodową Pielgrzymką Katechetów wychodzimy z propozycją wspólnego zorganizowania wyjazdu autokarem z Gorzowa do Gniezna. Warunkiem wspólnego wyjazdu jest zebranie co najmniej 30 osób(koszt ok.50-60 zł w zależności od ilości osób). Jeżeli Państwo byliby chętni prosimy o informację zwrotna na nasz adres (doradcymet@gmail.com) lub podczas Dni Rejonowych w Gorzowie Wlkp. Społeczni Dekanalni Doradcy Metodyczni