Z okazji jubileuszu 1050. rocznicy chrztu Polski redakcje katolickich czasopism dla dzieci i młodzieży ogłosiły wspólny konkurs pod hasłem: „My od Mieszka i Chrobrego”.

Zadaniem uczestników jest odbycie podróży w czasie i  przeniesienie się aż do roku 966. Po wylądowaniu w grodzie poznańskim lub gnieźnieńskim spotykają księcia Mieszka I oraz jego syna Bolesława Chrobrego, którzy przekażą przez nich specjalną wiadomość dla nas, współczesnych.
JAKA to będzie wiadomość? Odpowiedź zależy od inwencji i wyobraźni uczestników konkursu.

Do udziału w nim zapraszamy: dzieci przedszkolne i szkolne, młodzież gimnazjalną i licealną, grupy zorganizowane oraz indywidualnych uczestników.

I grupa przedszkolaki oraz klasy 1–3 – mają do wykonania pracę plastyczną w dowolnej technice

II grupa klasy 4–6 –  przygotowują „Dziennik podróży” – objętość od 5 do 10 stron

III grupa klasy gimnazjalne i ponadgimnazjalne oraz grupy ministranckie i parafialne – kręcą film  

klasy oraz grupy zorganizowane – od 10 do 12 minut; uczestnicy indywidualni – od 3 do 5 minut

 

Konkurs rozpoczyna się 1 marca i trwa do 30 kwietnia (liczy się data stempla pocztowego). Nagrodą jest wycieczka klasowa lub indywidualna do Poznania. W ramach wycieczki zwiedzanie Bramy Poznania ICHOT (Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego), zwiedzanie katedry poznańskiej i jej podziemi oraz przejazd tramwajem Traktem Królewskim.

Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród odbędzie się 29 maja, podczas uroczystych obchodów Dnia Dziecka, na Ostrowie Tumskim, pod Katedrą Poznańską.

Zwracamy się do Księdza Dyrektora z uprzejmą prośbą o przekazanie powyższej informacji wszystkim katechetom w diecezji. Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc w rozpropagowaniu informacji
o konkursie.

W imieniu redakcji

  1. Ines Krawczyk MChR

redaktor naczelna „Małego Przewodnika Katolickiego”

Szczegóły konkursu w regulaminie na www.malyprzewodnik.pl , www.malygosc.pl , www.promyczek.pl , www.mojepismotecza.pl , www.ministranci.pl

W razie pytań, prosimy o kontakt: Magdalena Borkowska-Frąckowiak, borkowska@swietywojciech.pl, 61 659 37 70.

Współorganizatorzy konkursu: „Mały Przewodnik Katolicki”, „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek Dobra”, „Świat Misyjny”, „Anioł Stróż”, „Moje Pismo Tęcza”, „Króluj Nam Chryste”, „Mały Rycerzyk Niepokalanej”, „Promyk Jutrzenki”, „Promyczek Jutrzenki”, a także tygodniki „Jaś” i  „Dominik”.