Drodzy Katecheci!

W dniach 15-16 czerwca 2018r. w Rokitnie odbędą się Diecezjalne Dni Młodzieży. Hasło tegorocznego spotkania brzmi: „Do wyższych rzeczy”. W pierwszym dniu (piątek) gromadzą się liderzy grup, ruchów i stowarzyszeń działających w naszej diecezji. Mogą do nich dołączyć liderzy grup parafialnych. Drugi dzień (sobota) jest czasem spotkania dla młodzieży z całej diecezji. Na to spotkanie Ksiądz Biskup zaprasza młodzież zaangażowaną w służbę liturgiczną, schole parafialne, Ruch Światło-Życie, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, ZHP, ZHR, wolontariuszy Caritas, młodzież zaangażowaną w różnego rodzaju innych grupach, młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz tych, którzy w tym roku przyjęli ten sakrament jako dziękczynienie za otrzymany dar. Zapraszamy kapłanów do przybywania z grupami, a także uczniów wraz ze swoimi katechetami. W roku św. Stanisława Kostki – patrona polskiej młodzieży – chcemy, aby Diecezjalny Dzień Młodzieży był spotkaniem łączącym wiele środowisk młodzieżowych.

Spotkanie liderów grup, ruchów i stowarzyszeń młodzieżowych:

Piątek 15.06.2018r. – spotkanie liderów grup, ruchów, stowarzyszeń

17:00 Recepcja
18:00 Eucharystia
19:00 Kolacja
19:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu
21:00 Apel

21.30 Spotkania poszczególnych wspólnot i diakonii

Sobota 16.06.2018r. – spotkanie liderów grup, ruchów, stowarzyszeń
8:00 Śniadanie
8:45 Jutrznia
9:30 Przygotowanie DDM – pomoc w przygotowaniu infrastruktury, próby itp.

Spotkanie młodzieży z całej diecezji:

12.15 Recepcja

13.00 Rozpoczęcie – powitanie, krótka modlitwa

13.15 Do wyższych rzeczy:

JA (rozwój osobisty, pasje)

PAX – Michał Bukowski (raper, profilaktyk, gospodarz programu w TVP 1 Studio Raban)

DJ DUGI – Marcin Freisler (muzyk, mówca)

OJCZYZNA (wspólnota, w której żyję i z której dziedzictwa czerpię)

Chorągiew Ziemi Lubuskiej ZHP: „Młodzi dla Niepodległej” w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

BÓG (więź z Bogiem jako wartość najwyższa)

Nabożeństwo ewangelizacyjne

Przerwa – piknik młodych

17.30 Przygotowanie do Liturgii

18.00 Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego

20.00 Koncert finałowy: niemaGOtu

21.45 Zakończenie

Promocja DDM:

Plakaty i ulotki o tym wydarzeniu dotarły już do dekanalnych duszpasterzy młodzieży, którzy rozdzielą je do parafii i szkół w dekanacie wg potrzeb.

Informacje, grafiki i filmiki będą pojawiały się także na facebooku – profilu Centrum DDM. Zachęcamy do udostępniania ich przez profile parafialne i prywatne księży, aby szeroko promować to wydarzenie.

Zapisy na spotkanie liderów:

Liderzy ruchów, wspólnot, stowarzyszeń oraz z liderzy parafialni dokonują zapisów poprzez wypełnienie formularza elektronicznego, dostępnego na profilu CentrumDDM oraz w podanym linku: DDM 2018 – zgłoszenia na spotkanie liderów

Koszt noclegu i wyżywienia wynosi 10 zł od osoby.

Zapisy na część główną DDM:

Do zorganizowania autokarów z dekanatów są zobowiązani dekanalni duszpasterze młodzieży przy wsparciu księży dziekanów. Można także we własnym zakresie organizować grupy. Każdą przybywająca grupę ze względów organizacyjnych należy zgłosić do 10 czerwca wypełniając formularz internetowy dostępny na profilu Centrum DDM oraz pod tym linkiem: Zapisy na DDM 2018

Prosimy także o wpłatę ofiary na rzecz Diecezjalnych Dni Młodzieży w wysokości 5 zł od uczestnika. Można to zrobić poprzez przelew bankowy lub osobiście wpłacić na miejscu w recepcji. Przy wpłacie na konto należy w recepcji złożyć wydrukowany dowód wpłaty.

Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży

Kuria Diecezjalna

Pl. Powstańców Wlkp. 1

PKO BP 75 1020 5402 0000 0802 0177 1575

Tytuł: „Dobrowolna ofiara na rzecz Diecezjalnych Dni Młodzieży”

Szczegółowe informacje dla liderów i grup będą wysyłane mailowo po dokonaniu zgłoszenia.

Z Chrystusowym pozdrowieniem.

ks. Łukasz Malec