Drodzy Koleżanki i Koledzy!

Przed nami wakacje! Rok wyczerpującej pracy na szczęście już za nami. Teraz czas na zasłużony odpoczynek. Chciałbym przekazać kilka informacji na najbliższy czas.

W mijającym roku szkolnym z racji na pandemię odwołane zostały wszystkie spotkania formacyjne. Życie pokazało (zeszłoroczne Sierpniowe Rejonowe Dni Katechetyczne), że trudno jest obecnie planować nowy rok szkolny. Dlatego na bieżąco będę Was informował o inicjatywach katechetycznych.

Mam nadzieję, że odbędą się Sierpniowe Rejonowe Dni Katechetyczne w wersji uproszczonej, tradycyjnie w trzech ośrodkach w terminie: 23-25.08.2021, a więc tylko w kościele z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Na tę chwilę nie planuję rekolekcji dla katechetów, raczej będą to dni skupienia w wyznaczonych kościołach. Daty podam po wakacjach w zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej. To samo dotyczy szkoleń metodycznych. Zapewne przeprowadzone one będą on-line. Wszystkie oferty dostępne są na stronie WNK i FB. Proszę metodyków o przemyślenie szkoleń dla swoich katechetów i przesłanie do mnie ofert do końca sierpnia.

Przypominam także o sukcesywnym wymienianiu podręczników do religii zatwierdzonych w diecezji dwóch wydawnictw: św. Wojciech z Poznania i Jedność z Kielc.

Jeszcze raz wyrażam wdzięczność za trud pracy w szkole, a szczególnie za przygotowanie dzieci do I Komunii św. Małe grupy komunijne sprawiły, że wielu z Was musiało wiele godzin spędzić w kościele na próbach. Ten włożony wysiłek i poświęcenie niech Eucharystyczny Pan Wam wynagrodzi.

W razie pytań i problemów jesteśmy do Waszej dyspozycji.

Ps.

Od 1 lipca pracę w sekretariacie WNK podjęła p. Julia Skowrońska – tel. 790 595 159 mail – skowronska.julia@o2.pl.

Z wyrazami szacunku

Ks. Wojciech Lechów
Dyrektor WNK