Drodzy Katecheci,

pragnę Was poinformować, ze decyzją władz zakonnych z dniem 31.08.2017 r. s. mgr lic. Maria Piętak kończy swoją posługę w Wydziale Nauki Katolickiej Kurii Biskupiej w Zielonej Górze i przechodzi do pracy duszpastersko-katechetycznej na Białorusi. Jesteśmy wszyscy bardzo wdzięczni siostrze Marii za trzydzieści jeden lat pięknej służby na polu charytatywnym i katechetycznym w naszej diecezji, czynionej z wielkim oddaniem i poświęceniem. Siostra Maria Piętak rozpoczęła pracę w Kurii Biskupiej w Gorzowie Wlkp. pracując z ks. Edwardem Dajczakiem w Wydziale Charytatywnym, a następnie w Caritas Diecezji Gorzowskiej. Od sierpnia 1993 roku do chwili obecnej pracuje w Wydziale Nauki Katolickiej.

Życzymy siostrze Marii darów Ducha Świętego do dalszej twórczej i wytrwałej posługi na nowym odcinku swojej życiowej drogi. Naszą wdzięczność chcemy okazać podczas Mszy św. sprawowanej 14.06. o godz. 8.00 w Kurii Biskupiej z pracownikami Kurii i delegacją katechetów pod przewodnictwem Biskupa Tadeusza Lityńskiego. Okazją do złożenia podziękowań od katechetów będzie także Msza św. parafialna odprawiana w kościele Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze w dniu 17.06. o godz. 9.00.

Jeszcze raz dziękując za świadectwo zakonnego życia siostry Marii Piętak w naszej katechetycznej wspólnocie zapewniamy o naszej pamięci modlitewnej.

Z wyrazami szacunku

Ks. dr Wojciech Lechów

Dyrektor WNK