Drodzy Katecheci.
W dniach 14-15 czerwca 2019r. w Rokitnie odbędą się Diecezjalne Dni Młodzieży. W roku 350-lecia obecności obrazu Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie, wydarzenie to będzie przeżywane jako Jubileusz Młodych, którego hasłem będą słowa „Zaczerpnijcie teraz!” z perykopy ewangelicznej o Kanie Galilejskiej.
W piątek (14.06.) gromadzą się liderzy grup, ruchów i stowarzyszeń działających w naszej diecezji. Mogą do nich dołączyć liderzy grup parafialnych.
Na sobotę (15.06.) Ksiądz Biskup zaprasza młodzież z całej diecezji wraz z kapłanami, siostrami zakonnymi i katechetami.
Jubileuszowi Młodych przewodniczyć będzie Biskup Diecezjalny Tadeusz Lityński. Gościem specjalnym będzie zaś bp Marek Solarczyk – delegat KEP ds. duszpasterstwa młodzieży.
Zgłoszenia na piątkowe spotkanie liderów dokonują uczestnicy indywidualnie, wypełniając formularz dostępny tutaj: Zapisy liderów
Zgłoszenia grup przyjeżdżających w sobotę dokonuje organizator grupy, wypełniając formularz dostępny tutaj: Zgłoszenia grup
Opłata za uczestnika DDM wynosi 6 zł. Pieniądze można wpłacać na młodzieżowe konto kurii PKO BP 75 1020 5402 0000 0802 0177 1575 z dopiskiem: “Darowizna na DDM” Potwierdzenie wpłaty należy okazać w Rokitnie w recepcji. Będzie także możliwość uiszczenia opłaty na miejscu.
Szczególnym prezentem jaki chcemy zrobić Matce Bożej z okazji 350 lat obecności Jej wizerunku w Rokitnie, będzie akcja “Gramy dla Mamy”. Zapraszamy każdego, kto gra na gitarze do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Może uda się nam zagrać na 350 gitarach jednocześnie. W załączniku jest tekst, nuty oraz akordy do pieśni “Niech usta me chwalą Cię co dzień”. Niebawem pojawi się też nagranie w internecie. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do trenowania i włączenia się w akcję. W zgłoszeniach należy podać ilość osób w grupie, która przyłączy się do akcji z gitarą.

Ramowy plan wydarzeń:

Piątek, 14 czerwca:
16.30 Recepcja
18.00 Eucharystia
19.00 Kolacja
20.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu
21.00 Apel Jasnogórski
21.30 Przygotowania we wspólnotach i diakoniach
Sobota, 15 czerwca:
od 12.00 Recepcja i przedbiegi
13.00 START:
– animacje
– modlitwa
– koncert i świadectwa zespołu Muode Koty
– piknik młodych
– nabożeństwo Kany
18.00 EUCHARYSTIA
20.00 KONCERT: Maleo Reggae Rockers
21.30 FINAŁ: Gramy dla Mamy
W najbliższych dniach dotrą do parafii plakaty o tym wydarzeniu. Prosimy o umieszczenie ich w kościele i szkołach. Plakat jest także dostępny w załączniku w wersji elektornicznej. Na profilu faceookowym  Centrum DDM będą pojawiać się grafiki i filmy promocyjne. Prosimy o ich udostępnianie  na profilach parafialnych.
Do końca maja proszę o przesłanie na adres e-mail: l.malec@diecezjazg.pl  informacji z których parafii jest organizowany wyjazd na Diecezjalne Dni Młodzieży.
ks. Łukasz Malec
Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży
Kurii Biskupiej Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej
tel. 734 430 294