Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016

Przygotowanie duchowe
do Światowych Dni młodzieży – Kraków 2016

Drodzy Katecheci!

Od pierwszej niedzieli Adwentu, pod nazwą „Serce 2.0”, rozpoczyna się kolejny etap duchowego przygotowania do Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie. Wśród materiałów, które już wkrótce będą dostępne na stronie www.kdm.org.pl, znajdzie się bardzo bogata paleta materiałów katechetycznych i duszpasterskich. Wśród nich będą m.in. scenariusze spotkań, konferencja pogłębiająca, nabożeństwo adoracyjne z celebracją sakramentu pojednania, komentarze do Mszy św., a także konspekty spotkań w grupie oraz medytacje indywidualne. Autorzy programu polecają również “zajęcie się” specjalną KAS-ą, czyli “Kulturalną Akademią Serca”. Uzupełnieniem materiałów tekstowych będą różne multimedia zamieszczane na stronie, w tym m.in. wywiady z ciekawymi ludźmi oraz video komentarze do niedzielnych Ewangelii, przygotowywane przez młodzież. Celem programu „Serce 2.0” jest pogłębiona refleksja nad dwoma sakramentami: Pokutą i Eucharystią. Pierwszy miesiąc (grudzień 2014) ma charakter wprowadzający; następne cztery (od stycznia do kwietnia 2015) dotyczą Pokuty, a kolejne siedem (od maja do listopada 2015) Eucharystii.
Zachęcam do wykorzystania dostępnych materiałów i pomocy na katechezie w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Tematyka spotkań miesięcznych:

•   Grudzień 2014: Duchowe potrzeby – duchowe aplikacje
  •   Styczeń 2015: Rachunek sumienia – więcej niż saldo
  •   Luty 2015: Żal i poprawa – duchowy trening
  •   Marzec 2015: Spowiedź – antywirus dla duszy
  •   Kwiecień 2015: Zadośćuczynienie – pobierz i udostępnij
  •   Maj 2015: Eucharystia – czas na miłość
  •   Czerwiec 2015: Wspólnota – dołącz do sieci!
  •   Lipiec 2015: Słowo – zamiast wyszukiwarki
  •   Sierpień 2015: Credo – jestem na tak!
  •   Wrzesień 2015:  Ofiarowanie –  oddam  życie w dobre ręce!
  •   Październik 2015: Uczta – podano do stołu!
  •   Listopad 2015: Rozesłanie – zróbcie raban!

Strona z materiałami – kliknij
Oficjalna modlitwa SDM – pobierz