Spotkanie z Ks. Damianem Wyżkiewiczem – nauczycielem roku 2019

dodał

Serdecznie zapraszam na spotkanie z Ks. Damianem Wyżkiewiczem w piątek 28.10.2022 r. o godz. 18.00 w auli parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze. Tematem spotkania będzie zagadnienie nauczania religii w szkole – “Jak nie uczyć religi w szkole”. Serdecznie zapraszam katechetów i księży. Spotkanie jest otwarte, połączone z promocją nowej książki ks. Damiana – „Antypodręcznik do religii”. To pomocą dla katechetów i rodziców, w jaki sposób unikać podstawowych błędów w przekazywaniu prawd wiary. Moderatorem spotkania będzie Konrad Stanglewicz.
Organizatorzy spotkania:
Wydział Nauki Katolickiej Kurii Diecezjalnej w Zielonej Górze
Instytut Filozoficzno-Teologicznego im. E. Stein w Zielonej Górze
Zielonogórski Klub „Tygodnika Powszechnego”
Zapraszam serdecznie:
ks. dr Wojciech Lechów
Damian Wyżkiewicz CM
ur. 1986. Należy do Zgromadzenia Misji założonego przez św. Wincentego a Paulo. Filozof i teolog, doktorant w Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk. Duszpasterz młodzieży i katecheta – w Pabianicach, w parafii Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, a obecnie w Ignacowie koło Mińska Mazowieckiego. Kapelan wspólnot ruchu „Wiara i Światło”. Autor książki „Ostatni dzwonek. Rozmowy o przyszłości lekcji religii”, „Rozmowy online z młodzieżą” i „Antypodręcznik do religii”. Wyróżniony w konkursie Nauczyciel Roku 2019 zorganizowanym przez „Głos Nauczycielski” oraz Związek Nauczycielstwa Polskiego.
Zobacz wydarzenie na Facebook.

Rozpoczyna się

28 października 2022 - 18:00