Pielgrzymka do Włoch na 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II

Z OKAZJI 100. ROCZNICY URODZIN JANA PAWŁA II
10.07. – 18.07.2020 r.

DZIEŃ 1: POLSKA – WYJAZD piątek 10/07/2020

Wyjazd z Zielonej Góry w godzinach porannych. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Padwy (1 doba).

DZIEŃ 2: PADWA sobota 11/07/2020

Śniadanie. Przejazd do Padwy następnie nawiedzenie Bazyliki Św. Antoniego oraz zwiedzenie placu Prato Della Valle z figurami m.in. polskich królów Jana Sobieskiego i Stefana Batorego. Przejazd do Florencji spacer po mieście z przewodnikiem. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Rzymu (3 doby). Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 3: WATYKAN I RZYM niedziela 12/07/2020

Śniadanie. Przejazd do Rzymu, zwiedzanie bazylik papieskich – Nawiedzenie Bazyliki Św. Pawła za Murami. Przejazd do Watykanu na Anioł Pański z Ojcem Świętym. Wizyta na Placu Św. Piotra oraz nawiedzenie Bazyliki św. Piotra. Muzeum Watykańskie, Kaplica Sykstyńska i Ogrody Watykańskie. Powrót na nocleg i obiadokolację do hotelu w okolicy Rzymu.

DZIEŃ 4: RZYM poniedziałek 13/07/2020

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Rzymu: Msza św. przy grobie Jana Pawła II w bazylice św. Piotra. Bazylika Św. Jana na Lateranie, Bazylika Santa Maria Maggiore. Następnie zwiedzanie najważniejszych miejsc Rzymu Antycznego: Forum Romanum, Koloseum (z zewnątrz) Plac Wenecki z Ołtarzem Ojczyzny (Grobem Nieznanego Żołnierza), Kapitol (legendarne wzgórze Wiecznego Miasta), spacer po najpiękniejszych placach Wiecznego Miasta, Piazza Navona z fontanną Quatro Fiumi, Piazza Rotonda z Panteonem-antyczną świątynią wszystkich bogów, Piazza di Spagna ze słynnymi schodami hiszpańskimi znanymi z pokazów mody oraz mały plac z monumentalną fontanną di Trevi uwiecznioną w filmie Feliniego La dolce Vita. Powrót na nocleg i obiadokolację do hotelu w okolicy Rzymu.

DZIEŃ 5: SAN GIOVANNI ROTONDO – PESCARA wtorek 14/07/2020

Śniadanie. Zwiedzanie San Giovanni Rotondo z Sanktuarium Ojca Pio. Przejazd do Neapolu zwiedzanie Neapolu – stolicy południowych Włoch. Spacer po mieście, w trakcie którego warte zobaczenia są Plac Municipio z Palazzo Reale i Castel Nuovo. Nawiedzenie Kościoła San Giuseppe dei Vecchi e Immacolata di Lourdes przy via Salvatore Tomassi 20– tu znajduje się grób Ojca Dolindo. Przejazd na nocleg i obiadokolację do hotelu w okolicy Pescary ( 3 doby).

DZIEŃ 6: PESCARA – WYPOCZYNEK NAD MORZEM środa 15/07/2020

Dzień przeznaczony na odpoczynek. Po śniadaniu dla chętnych przejazd do Lanciano, religijnego sanktuarium, słynącego z cudu eucharystycznego, a następnie Manoppello, znanego z Sanktuarium Volto Santo, w którym przechowywany jest całun z obliczem Jezusa Chrystusa. Powrót w godzinach popołudniowych do hotelu, czas wolny, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7: PESCASRA czwartek 16/07/2020

Dzień przeznaczony na odpoczynek. Śniadanie. Wieczorem obiadokolacja.

DZIEŃ 8: LORETO – ASYŻ piątek 17/07/2020

Śniadanie. Przejazd do Loreto, gdzie każdego roku przybywają tysiące pielgrzymów, aby zobaczyć słynny Święty Domek w Sanktuarium Santa Casa. Zwiedzanie Bazyliki Św. Rodziny z Nazaretu i Sanktuarium Św. Oblicza Pana Jezusa. Przejazd do Asyżu – miasta Świętego Franciszka i Świętej Klary. Zwiedzanie Bazyliki Św. Franciszka uważanej za jedną z najpiękniejszych świątyń chrześcijańskich na całym świecie. Przejazd na nocleg i obiadokolację do hotelu w okolicy Asyżu / Chianciano Terme – (1 doba).

DZIEŃ 9: ASYŻ – POLSKA sobota 18/07/2020

Wczesne śniadanie. Powrót do Polski. Zakończenie pielgrzymki.

CENA: 2300 PLN/OSOBA + 285 Euro/osoba +10 USD

CENA ZAWIERA: transfery klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach 3* (lokalny standard), 2 posiłki dziennie (śniadania wzmocnione o ser i/lub szynkę, obiadokolacje składające się z: pierwsze danie np. makaron, zupa, risotto, drugie danie mięsne z przystawką, deser lub owoc, woda), codzienne msze święte, opieka duchowa  księdza,  opiekę  polskiego  pilota-tłumacza,  obsługę  lokalnych  przewodników,   system   Audio   Guide, Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150  000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO, obligatoryjną opłatę na turystyczny fundusz gwarancyjny 10 zł/osoba.

UWAGI:

1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec

2. Cena dotyczy osoby w pokoju 2-osobowym. Możliwość dopłaty do pokoju 1-osobowego na

3. Możliwość wykupienia ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (+3,2% wartości imprezy, należy zgłosić najpóźniej 48h po podpisaniu umowy).

4. Dla katechetów pielgrzymka wlicza się w obowiązkową formację duchową

Opieka duchowa i zapisy – ks. Wojciech Lechów

Kontakt – kswojlech@wp.pl

Tel. – 666 028 244

Nr konta do wpłaty zaliczki zostanie przesłany drogą mailową.

Organizator – Konsorcjum.pl. Trade & Travel Company.

www.konsorcjum.pl   www.pielgrzymki.konsorcjum.com.pl

Zapisy: Formularz elektroniczny – WYPEŁNIJ