Pielgrzymki

PIELGRZYMKA KATECHETÓW I NAUCZYCIELI NA WĘGRY
Termin: 08.07-16.07.2020
Dzień 1
Zbiórka ok godz. 6:00 rano. Przejazd w stronę Kłodzka (ok. 5h), gdzie zatrzymamy się na drugie śniadanie/ wczesny obiad. Przyjazd do GYOR w godzinach popołudniowych (droga ok. 5h). Nocne zwiedzanie miasta. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
Dzień 2
Śniadanie. Wymeldowanie z hotelu. Przejazd w kierunku ZIRC, gdzie odwiedzimy barokowe Opactwo Cystersów. Na jego terenie w roku 1982 kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny został podniesiony przez papieża Jana Pawła II do rangi bazyliki mniejszej. Czas na Mszę Świętą przy Balatonie. Następnie wizyta w Opactwie Tihany. Pięknie położony XI-wieczny Klasztor Benedyktynów w wiosce wciśniętej między Balaton a wulkaniczne jezioro. Po zwiedzaniu miasteczka wsiądziemy na prom, którym przemieścimy się na południowy brzeg jeziora Balaton. Przejazd do BUDAPESZTU. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
Dzień 3
Śniadanie. Przejazd do SOLYMAR oddalonego o ok. 15 km od Budapesztu. Wizyta na Brytyjskim Cmentarzu Wojennym na którym spoczywa ponad 211 żołnierzy, w tym Polscy lotnicy z okresu II Wojny Światowej. Msza święta. Powrót do Budapesztu. Zwiedzanie miasta z polskojęzycznym przewodnikiem. W programie m. in.: Wzgórze Zamkowe; Baszta Rybacka; Gellert Hill Cave – kościół katolicki znajdujący się w wydrążonej w skale jaskini; Bazylika św. Stefana– będąca największym kościołem stolicy Węgier, może ona bowiem pomieścić nawet 8 500 wiernych; zobaczymy z zewnątrz gmach budynku Parlamentu oraz udamy się na Plac Bohaterów.
Po południu przejazd do SZENTENDRE, do południowej Bramy Zakola Dunaju. Szentendre nazywane jest najpiękniejszym małym miastem Węgier i jednym z najpiękniejszych w Europie Środkowej. To niewątpliwie mekka artystów. Życie płynie tu wolniej, smaczniej, milej i jest bardzo chętnie odwiedzane przez mieszkańców Budapesztu na weekendowy odpoczynek. Wizyta w Muzeum marcepanu. Czas wolny, następnie wspólny obiad w lokalnej restauracji (napoje nie wliczone w cenę). Powrót do Budapesztu. Wieczorny rejs statkiem po rzece i podziwianie Budapesztu z innej perspektywy. Powrót do hotelu, nocleg.
Dzień 4
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd wzdłuż Węgierskiego Szlaku Maryjnego w kierunku MARIABESNYO, najpopularniejszej miejscowości pielgrzymkowej na terenie Węgier. Wizyta w barokowym Zakonie Braci Mniejszych Kapucynów, kościele i muzeum poświęcone Najświętszej Maryi Panny. Czas na Mszę Świętą. Po drodze odwiedzimy: GODOLLO, mało znana turystom miejscowość, w której znajduje się Pałac Królewski. Ulubiona rezydencja Franciszka Józefa I – cesarza Austrii i króla Węgier oraz jego żony Cesarzowej Elżbiety Bawarskiej (Sissi). Następnie udamy się do EGER, zwanego perłą północnych Węgier. Wycieczka po mieście podczas którego zobaczymy: Bazylikę św. Michała i Jana z zapierającymi dech w piersi organami; piękny barokowy kościół św. Antoniego Padewskiego, częściej zwany Kościołem Minorytów; budynek Zakonu Jezuitów, w którym obecnie mieści się kościół Cystersów oraz gimnazjum. Na koniec udamy się na spacer do Doliny Szépasszony – zwaną Doliną Pięknej Pani. Czas na eksplorację mieszczących się w mrocznych fragmentach piwnic winiarni, degustacje win i zakupy. Całodniowe zwiedzanie zakończymy kolacją z bogatą ofertą win i dobrą zabawą w rytmie cygańskiej muzyki w KULACS CSARDA. Po kolacji wyjazd do Miskolc-Topolca, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.
Dzień 5
Śniadanie. Przejazd do niewielkiego miasteczka we wschodniej części Węgier MARIAPOCS. Przyciąga ono wielu turystów oraz pątników ze wzglądu na fakt iż jest jednym z najważniejszych na Węgrzech Sanktuariów Maryjnych. Historia świątyni sięga XVII wieku, kiedy pewnego dnia modlący się w kościele ludzie zauważyli płynące z oczu ikony Matki Boskiej łzy. Wydarzenie to zostało uznane przez miejscowych za cud. Od tej pory do Sanktuarium przybywają pielgrzymie, którzy chcą zobaczyć kopię ikony. Msza Święta. Przejazd do TOKAJ, niewielkiej miejscowości, która słynie na całym świecie z produkcji wina Tokaji Aszu. Lokalni nazywają ten trunek „Król Win i wino królów” i piją go nieprzerwanie od prawie 450 lat. Krótka wycieczka po mieście, następnie wizyta w jednej z prywatnych piwnic, gdzie odbędzie się degustacja tego lokalnego trunku. Przejazd do MISZKOLC-TOPOLCA. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
Dzień 6
Śniadania. Dzień wolny. Czas na kąpiele w kompleksie Basenów Termalnych. Kąpielisko wyróżniają naturalne jaskinie które zwiedzamy pływając korytarzami w leczniczej wodzie termalnej. W jaskiniach można spotkać bicze wodne, masaże, prądy wodne oraz wiele innych atrakcji. Kolacja w hotelu, nocleg.
Dzień 7
Śniadania. Dzień wolny. Czas na kąpiele w kompleksie Basenów Termalnych. Kolacja w hotelu, nocleg.
Dzień 8
Śniadania. Dzień wolny. Czas na kąpiele w kompleksie Basenów Termalnych. Kolacja w hotelu, nocleg.
Dzień 9
Śniadanie. Wymeldowanie z hotelu, przejazd do Polski. Na trasie przewidziany jest postój na obiad. (ok. 10 h)
Cena zawiera:
 1. 8 noclegów w hotelach 3* ze śniadaniami (Gyor – Danubis Hotel Raba, Budapeszt – Hotel Benczur, Miskolctapolca – Hotel Lido)
 2. Transfer autokarowy na trasie całej wycieczki
 3. Obiadokolacje (bez napoi)
 4. Polskojęzyczny przewodnik zgodnie z programem
 5. Opieka polskiego pilota
 6. Testowanie wina w Tokaj oraz podczas kolacji w KULACS CSARDA
 7. Godzinny rejs statkiem po Dunaju
 8. System audio guide
 9. Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 10. ubezpieczenie Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO
 11. Cena nie zawiera:
 12. Obligatoryjnej opłaty na miejscu w wysokości 50 /os. (bilety wstępu i częściowe koszty realizacji programu)
 13. Wejściówek do basenów termalnych w Miskolctapolca (ok. 15 €/wejście os. dorosła – cena na dzień przygotowania oferty, płatne wg. potrzeb uczestników, bezpośrednio w termach)
 14. wydatków własnych,
 15. posiłków niewymienionych w programie,
 16. wszelkich świadczeń i opłat nie ujętych w punkcie “cena zawiera”
Cena: 2 990,00 zł
Termin: 08.07-16.07.2020

***

Zapisy:
Ks. Wojciech Lechów
do 15.10.2019 r.
Imię, Nazwisko, Adres, Pesel, Telefon, E-mail.
e-mail – kswojlech@wp.pl
tel. kom.: 666 028 244
***
Pielgrzymka zalicza się do obowiązkowej formacji katechetów (rekolekcje)